15 грудня Міжнародний День Чаю
Вже не одне століття чайний напій зігріває серця багатьох людей на планеті. Це напій з багатою історією, яка триває багато років, і корінням веде в сиву давнину. Виявляється у чаю є своє свято.
«Міжнародний день чаю» (International tea day)
Всесвітній день чаю відмічають 15 грудня. Ця дата обрана не випадково, як нагадування про події двохсотлітньої давнини в Америці, які вивели на новий рівень торгівлю чаєм і привели до американської революції. Це так зване «Бостонське чаювання».
Після довгих і неодноразових обговорень рішення відзначати «Міжнародний день чаю» було прийнято на Всесвітньому громадському форумі, що проходив у 2004 р. в індійському місті Мумбай і у 2005 р. в Бразилії, Порт Алегре. Також в цей час оприлюднили Світову Декларацію Прав працівників чайної індустрії.
Свято чаю створено недарма і переслідує такі цілі:
- популяризація чайного напою
- розв'язання проблем торгівлі чаєм і залучення до цього питання громадян і урядів,
- налагодження взаємозв'язку між виробниками та споживачами чаю.
З широким розмахом день чаю відзначають в країнах, де чайна культура займає головні позиції в економіці і у повсякденному житті. Це, наприклад, Індія, Шрі-Ланка, Бангладеш, Непал, В'єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда і Танзанія.
Чайні традиції в Україні
В Україні будь то своїх, особливих традицій чаювання ще немає. Але ж ніхто не заважає влаштувати у себе вдома щось на кшталт Дня чаю або чайної вечірки а-ля «Англійське чаювання five o'clock» або «Китайська чайна церемонія». Якщо Ви не бажаєте турбуватися з приготуваннями до чайної церемонії, можна просто запросити до себе рідних або друзів і поговорити за чашкою смачного ароматного чаю про повсякденні справи. А купити чай преміальної якості для вашого ідеального чаювання, можна на офіційному сайті Basilur Tea в Україні.
Домашнє чаювання
Чай з колекції «Китайська» ідеальний для китайської чайної церемонії вдома. У цій збірці представлено п'ять самих популярних у світі сортів китайського чаю - «Білий чай», «Жасмин зелений», «Те Гуань Інь», «Пу-ер» і «Молочний оолонг». А для англійського чаювання часів королеви Вікторії - ідеальний варіант колекції класичного чаю «Обрана класика», «Чайний острів Цейлон» і «Лист Цейлону». В даних колекціях зібрані кращі у світі класичні чорні та зелені чаї без домішок з родючих плантацій Шрі-Ланки.